.

Created by 

Copyrights © 2022 ITO. All Rights Reserved.

Linki

Najnowsze wpisy

Zapisz się do naszego newslettera

ITO - Instytut Transformującej Obecności

 

Blue way up Patryk Lange, 

Rynek Główny 34/15, 31-010 Kraków

 

Email: info@transformujacaobecnosc.pl

Telefon: + 48 601 959 519

Youtube
Facebook grupa
Facebook
Instytut Transformującej Obecności

Email

Bądźmy w kontakcie

Facebook grupa
e-mail
Facebook
Youtube
Instytut Transformującej Obecności

Zobacz też...

21 listopada 2023
W tym odcinku podcastu Marta Czapla- Bystrowska prowadzi nas przez metodę 3 kroków do  uwalniania swojej prawdy, by wyrażać to,
13 listopada 2023
W tym odcinku podcastu, Marta Robson, w rozmowie z Joanną Marią Zawadą, dzieli się inspiracjami związanymi z dyscypliną ruchu autentycznego.
22 października 2023
Odwaga Jest w centrum mojej uwagi, niezależnie od tego, czy jestem jej świadkiem, czy widzę jej brak. Odwaga może mieć
04 października 2023
Jak rozumieć inspiracje płynące z Transformującej Obecności? Na czym polega tworzenie programów inspirowanych tym nurtem? Czym i dla kogo jest
15 września 2023
W tym odcinku Podcastu ITO, rozmawiamy z Bartłomiejem Brachem o poczuciu sensu w pracy i w życiu. O historiach które
Podcast ITO #3 | Obecność i bycie rodzicem.
13 lutego 2023

Bycie rodzicem jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych i wymagających ról, jakie można pełnić w życiu. Obecność jest jednym z najważniejszych elementów w budowaniu bliskiej i trwałej relacji z dziećmi. Dzieci potrzebują czuć się bezpieczne i kochanie, a obecność rodzica jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby im to zapewnić. Rodzice, którzy są obecni i angażują się w życie swoich dzieci, wspierają ich rozwój emocjonalny i pomagają im radzić sobie z trudnościami. Obecność także pozwala rodzicom lepiej zrozumieć potrzeby swoich dzieci i dostosować swoje działania, aby im pomóc. W rezultacie, rodzice, którzy są obecni w życiu swoich dzieci, budują trwałe i wartościowe więzi, które przetrwają przez całe życie. Obecność rodzica może manifestować się w wielu różnych formach. Może to być udział w codziennych czynnościach, takich jak gotowanie, sprzątanie czy robienie zakupów. Może to być także udział w zabawach i zajęciach sportowych oraz wspólne spędzanie czasu. Ważne jest również, aby rodzice byli obecni emocjonalnie, czyli aby wysłuchiwali swoich dzieci i wspierali je w trudnych chwilach. Dzieci potrzebują wiedzieć, że rodzice są dla nich tam, gdy ich potrzebują. W ten sposób, obecność rodzica staje się dla dziecka źródłem siły i poczucia bezpieczeństwa, które pomaga im radzić sobie z różnymi wyzwaniami w życiu.

 

Zapraszamy Was do posłuchania rozmowy o naszych doświadczeniach z obecnością w roli rodzica. Rozmawiamy w ramach zespołu Instytutu.  Mamy nadzieję, że będzie to inspirująca rozmowa, która przypomni nam o tym, co jest najważniejsze w byciu rodzicem.