Email

Bądźmy w kontakcie

Facebook grupa
e-mail
Facebook
Youtube
Instytut Transformującej Obecności

Maria Waśko - Pasjonatka Transformującej Obecności. Ekspertka od transformacji biznesowej i projektów rozwojowych.

Rejestracja

Anna Kania - Pasjonatka Transformującej Obecności, uwalniająca autentyczność i rozświetlająca prawdę. Coach akredytowany w Izbie Coachingu, Team Coach, psycholog, trener, specjalista ds. rozwoju.

 

Pełniąc, jak każdy z nas, wiele różnych ról, aktualnie mocno czuje, że w każdej z nich jestem przede wszystkim kobietą, która wytrwale każdego dnia uczy się być w swoim życiu i w relacjach świadomie i prawdziwie sobą, w pełnej obecności i uważności na to, co przynosi kolejny dzień.

 

Od 14 lat pracuje z ludźmi, w tym ponad 9 lat spędziła w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Human Resources) pracując w globalnych korporacjach z branży IT i automotive. Coachingiem zajmuje się od 2016 r. Od kilku dobrych lat jest w nieustannym procesie własnego samorozwoju, co osobiście uwielbia i czerpiąc z różnych inspiracji towarzyszy swoim klientom w tym, co dla nich ważne.

 

Krąg Słuchania (listening circle) jest dla niej żywym przykładem tego, jak wiele daje nam obecność, bycie ze sobą, wsłuchiwanie się w siebie i w innych oraz dzielenie się tym, co w nas prawdziwe, żywe, autentyczne. Jak jedna godzina spędzona razem w gronie mniej lub bardziej znanych osób tworzy przestrzeń dla realnych zmian, daje jasność, oddech, a czasami pozwala spotkać się z tym, co trudne, niewygodne i spychane na dalszy plan.

Renata Gibas - Pasjonatka Transformującej Obecności, coach w trakcie certyfikaji w tym nurcie. Pracuje z grupami jako coach grupowy, zespołowy i facylitatorka. Audyty w środowisku oświaty prowadzi od 25 lat. Fascynuje ją potencjał człowieka i rozwój osobisty.

Zawód nauczyciela, edukatora czy każdej innej osoby pracującej w przestrzeni edukacji, wiąże się ze szczególnym ryzykiem wypalenia, bowiem jest to zawód społecznego zaufania, narażony na nieustającą kontrolę, ocenę i krytykę otoczenia. To zwiększa dodatkowo stres. Czynnikiem „wypalającym” nie jest sam stres (bo ten bywa nawet pomocny i mobilizujący), ale jego zbyt duże natężenie, długotrwałe utrzymywanie się, niemożność odreagowania i poczucie osamotnienia wobec problemu.

 

Otwarty Pokój Nauczycielski to przestrzeń dla wszystkich nauczycieli i osób zaangażowanych w edukację, które czują, że potrzebna jest Nowa Jakość 

 

Będziemy spotykać się regularnie w przestrzeni online, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, g. 19:00 - 20:00, w celu:

  • dzielenia się doświadczeniem,

  • pokonywania  trudności związanych ze wspólnym problemem,

  • dzielenia się wsparciem emocjonalnym,

  • wymiany użytecznych informacji,

  • pogłębiania wiedzy,

  • szukania wspólnych rozwiązań,

 

Wspólne spotkania stworzą okazję do odreagowania stresu emocjonalnego związanego z pracą w trudnych warunkach psychicznych.

W czasie regularnych spotkań, będziemy wymieniać się doświadczeniami, spoglądać na trudne sytuacje z różnych perspektyw, poszukiwać skutecznych rozwiązań, odpowiadać na potrzeby uczestników grupy.

 

Celem grupy jest:

  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu,

  • autorefleksja,

  • doskonalenie metod komunikacji 

  • radzenie sobie ze stresem,

 

Spotkania Otwartego Pokoju Nauczycielskiego będą prowadzone w nurcie Transformującej Obecności w sposób swobodny, w oparciu o głębokie słuchanie, przyzwolenie na wyrażanie emocji, gotowość do akceptacji.

 

Spotkania odbywają się w przestrzeni online a ich uczestnicy dbają o dobrą atmosferę. Tym samym wzmacniają swoje poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Pozytywne relacje wśród nauczycieli owocują zaangażowaniem i efektywną współpracą. Udział w grupie jest bezpłatny i polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego.

Prowadzenie spotkań

Otwarty Pokój Nauczycielski

bezpłatnie

online, zoom

zawieszone

ZAPISZ SIĘ

ZAPISZ SIĘ

zawieszone 

Przestrzeń trasformacji dla nauczycieli

Otwarty Pokój Nauczycielski

.

Created by 

Copyrights © 2022 ITO. All Rights Reserved.

Linki

Najnowsze wpisy

Zapisz się do naszego newslettera

ITO - Instytut Transformującej Obecności

 

Blue way up Patryk Lange, 

Rynek Główny 34/15, 31-010 Kraków

 

Email: info@transformujacaobecnosc.pl

Telefon: + 48 601 959 519

Youtube
Facebook grupa
Facebook
Instytut Transformującej Obecności