Email

Bądźmy w kontakcie

Facebook grupa
e-mail
Facebook
Youtube
Instytut Transformującej Obecności

Maria Waśko - Pasjonatka Transformującej Obecności. Ekspertka od transformacji biznesowej i projektów rozwojowych.

Rejestracja

Anna Kania - Pasjonatka Transformującej Obecności, uwalniająca autentyczność i rozświetlająca prawdę. Coach akredytowany w Izbie Coachingu, Team Coach, psycholog, trener, specjalista ds. rozwoju.

 

Pełniąc, jak każdy z nas, wiele różnych ról, aktualnie mocno czuje, że w każdej z nich jestem przede wszystkim kobietą, która wytrwale każdego dnia uczy się być w swoim życiu i w relacjach świadomie i prawdziwie sobą, w pełnej obecności i uważności na to, co przynosi kolejny dzień.

 

Od 14 lat pracuje z ludźmi, w tym ponad 9 lat spędziła w obszarze Zarządzania Zasobami Ludzkimi (Human Resources) pracując w globalnych korporacjach z branży IT i automotive. Coachingiem zajmuje się od 2016 r. Od kilku dobrych lat jest w nieustannym procesie własnego samorozwoju, co osobiście uwielbia i czerpiąc z różnych inspiracji towarzyszy swoim klientom w tym, co dla nich ważne.

 

Krąg Słuchania (listening circle) jest dla niej żywym przykładem tego, jak wiele daje nam obecność, bycie ze sobą, wsłuchiwanie się w siebie i w innych oraz dzielenie się tym, co w nas prawdziwe, żywe, autentyczne. Jak jedna godzina spędzona razem w gronie mniej lub bardziej znanych osób tworzy przestrzeń dla realnych zmian, daje jasność, oddech, a czasami pozwala spotkać się z tym, co trudne, niewygodne i spychane na dalszy plan.

Renata Gibas - Pasjonatka Transformującej Obecności, coach w trakcie certyfikaji w tym nurcie. Pracuje z grupami jako coach grupowy, zespołowy i facylitatorka. Audyty w środowisku oświaty prowadzi od 25 lat. Fascynuje ją potencjał człowieka i rozwój osobisty.

Zawód nauczyciela, edukatora czy każdej innej osoby pracującej w przestrzeni edukacji, wiąże się ze szczególnym ryzykiem wypalenia, bowiem jest to zawód społecznego zaufania, narażony na nieustającą kontrolę, ocenę i krytykę otoczenia. To zwiększa dodatkowo stres. Czynnikiem „wypalającym” nie jest sam stres (bo ten bywa nawet pomocny i mobilizujący), ale jego zbyt duże natężenie, długotrwałe utrzymywanie się, niemożność odreagowania i poczucie osamotnienia wobec problemu.

 

Otwarty Pokój Nauczycielski to przestrzeń dla wszystkich nauczycieli i osób zaangażowanych w edukację, które czują, że potrzebna jest Nowa Jakość 

 

Będziemy spotykać się regularnie w przestrzeni online, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, g. 19:00 - 20:00, w celu:

  • dzielenia się doświadczeniem,

  • pokonywania  trudności związanych ze wspólnym problemem,

  • dzielenia się wsparciem emocjonalnym,

  • wymiany użytecznych informacji,

  • pogłębiania wiedzy,

  • szukania wspólnych rozwiązań,

 

Wspólne spotkania stworzą okazję do odreagowania stresu emocjonalnego związanego z pracą w trudnych warunkach psychicznych.

W czasie regularnych spotkań, będziemy wymieniać się doświadczeniami, spoglądać na trudne sytuacje z różnych perspektyw, poszukiwać skutecznych rozwiązań, odpowiadać na potrzeby uczestników grupy.

 

Celem grupy jest:

  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu,

  • autorefleksja,

  • doskonalenie metod komunikacji 

  • radzenie sobie ze stresem,

 

Spotkania Otwartego Pokoju Nauczycielskiego będą prowadzone w nurcie Transformującej Obecności w sposób swobodny, w oparciu o głębokie słuchanie, przyzwolenie na wyrażanie emocji, gotowość do akceptacji.

 

Spotkania odbywają się w przestrzeni online a ich uczestnicy dbają o dobrą atmosferę. Tym samym wzmacniają swoje poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Pozytywne relacje wśród nauczycieli owocują zaangażowaniem i efektywną współpracą. Udział w grupie jest bezpłatny i polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego.

Prowadzenie spotkań

Otwarty Pokój Nauczycielski

bezpłatnie

online, zoom

04.12.2023, g. 19:00 - 20:00

ZAPISZ SIĘ

ZAPISZ SIĘ

4 grudnia 2023, godz. 19:00 - 20:00, on-line 

Przestrzeń trasformacji dla nauczycieli

Otwarty Pokój Nauczycielski

.

Created by 

Copyrights © 2022 ITO. All Rights Reserved.

Linki

Najnowsze wpisy

Zapisz się do naszego newslettera

ITO - Instytut Transformującej Obecności

 

Blue way up Patryk Lange, 

Rynek Główny 34/15, 31-010 Kraków

 

Email: info@transformujacaobecnosc.pl

Telefon: + 48 601 959 519

Youtube
Facebook grupa
Facebook
Instytut Transformującej Obecności