.

Created by 

Copyrights © 2022 ITO. All Rights Reserved.

Linki

Najnowsze wpisy

Zapisz się do naszego newslettera

ITO - Instytut Transformującej Obecności

 

Blue way up Patryk Lange, 

Rynek Główny 34/15, 31-010 Kraków

 

Email: info@transformujacaobecnosc.pl

Telefon: + 48 601 959 519

Youtube
Facebook grupa
Facebook
Instytut Transformującej Obecności

Email

Bądźmy w kontakcie

Facebook grupa
e-mail
Facebook
Youtube
Instytut Transformującej Obecności

Zobacz też...

17 czerwca 2024
Przekonania - jedno ze słów kluczy w coachingu. To na nich pracujemy podczas procesu zmiany, bo to one tę zmianę
08 czerwca 2024
Autor: Alan Seale Przekład: Marta Robson Źródło: https://alanseale.substack.com/p/sometimes-im-shaky-sometimes-im-strong Czasem czuję się rozbity. Nie fizycznie – na szczęście cieszę się dobrym
12 maja 2024
Sprawdź jak włączyć automatyczne tłumaczenie w Youtube: https://youtu.be/jQEQ24IdL8o?si=EmDgR0qI0baarIDL Manifestacja to sztuka zestrajania energii. Jej efektem jest wcielanie w życie projektów
12 maja 2024
Jak prowadzić proces coachingowy? Z odpowiedzią na to pytanie ma trudność wielu nowych coachów. W szkołach coachingowych zazwyczaj uczymy się
09 kwietnia 2024
Autor: Alan Seale Przekład: Marta Robson Źródło: https://alanseale.substack.com/p/every-heart-has-its-own-story Tego popołudnia siedzieliśmy u niej w jadalni popijając herbatkę. Miałem jakieś 12
79 osób, 13 krajów - Międzynarodowe Spotkanie Transformującej Obecności
02 września 2022

Po 18 miesiącach planowania i przygotowań, w czerwcu 2022r. miał miejsce Transformational Presence Global Gathering. Spotkanie odbyło się w Kapellerput w Holandii. Wspólnie z kilkoma osobami z Polski wyruszyliśmy w trzydniową podróż pod hasłem "Nowy początek: Transformująca Obecność w nowej erze".

 

Podczas naszej Ceremonii Otwarcia w piątek rano, 17 czerwca uformowaliśmy ogromny symbol nieskończoności rozciągający się od jednego końca naszej dużej przestrzeni plenarnej do drugiego. Ten symbol nieskończoności reprezentował nie tylko nasze połączenie ze sobą w harmonii i pokoju, ale także nasze połączenie ze wszystkimi, którzy dołączyli do nas w on-line, całą globalną społecznością TP i wszystkimi ludźmi na całym świecie.

Trzy pytania, które poprowadziły nas przez pierwszy dzień to:

 • Czym jest Nowa Era? Co ją definiuje?

 • Czego Nowa Era oczekuje od Transformacyjnej Obecności?

 • O co prosi Nowa Era?

Wykorzystaliśmy doskonałą pogodę i piękne tereny Kapellerput, spędzając jak najwięcej czasu na zewnątrz. Katarina Cars (Szwecja) i Marie Dancourt-Cavanagh (Belgia) poprowadziły nas w ćwiczeniu "Sculpture and Nature Walk", aby pomóc nam zacząć definiować Nową Erę i co to oznacza dla Transformacyjnej Obecności, dla nas jako społeczności i dla nas jako jednostek.

Po obiedzie Alan Seale (USA) poprowadził nas poprzez ćwiczenie z labiryntem, pozwalające pogłębić tematy z porannej sesji. W  medytacyjnym nastroju 79 osób z 13 krajów zanurzonych w ciszy eksplorowało energię Nowej Ery. Dzień zakończył się doświadczeniem "Leading from Your Edge" prowadzonym przez Paolo Morley-Fletcher (Włochy) i Caroline Veerman (Holandia).

 

 

Wieczór tego dnia upłynął nam na celebracji i uczuciu wdzięczności. Lampka wina, przemówienie, piosenka, śmiech i łzy, aby uczcić Gabriellę van Rooij (Holandia) za to, kim jest i w jaki sposób spierała społeczność Transformującej Obecności w ciągu ostatnich 17 lat. W imieniu globalnej społeczności Joanna Zawada (Polska) złożyła wzruszający hołd. Karla Wieringa (Holandia) podarowała Gabrielli piękną rzeźbę. Katarina Cars (Szwecja) zaprezentowała piękną fotoksiążkę pełną ciepłych wspomnień z różnych warsztatów i wydarzeń na przestrzeni lat. Wreszcie, w piosence, Alan i Katarina, wraz z Johnathonem Pape (USA) przy fortepianie, otworzyli nasze serca jeszcze bardziej dzięki najbardziej niesamowitej interpretacji "The Prayer", piosenki rozsławionej przez Celine Dion i Andrea Bocelli!

 

Dzień 2 upłynął pod przewodnictwem pytań:

 • Jaka przyszłość Nowej Ery czeka na Ciebie?

 • Gdzie czujesz się powołany do wzrastania, rozwijania i/lub służenia?

 • Jakie dary pragniesz wnieść do Nowej Ery?

 • Jak wygląda Transformująca Obecność, kiedy jest w pełni zamanifestowana w waszym świecie?

Patryk Lange i Joanna Zawada, oboje z Polski, poprowadzili nas do odkryć i wglądów poprzez doświadczanie „Time & Space Sensing.

Elina Akola (Finlandia) i Marie Dancourt-Cavanagh (Belgia) zaprosiły nas następnie do zbadania, w jakich dziedzinach życia zostaliśmy powołani, aby rozwijać się w sobie lub służyć w Nowej Erze.

Po obiedzie siedmiu liderów Transformational Presence poprowadziło bogate sesje eksploracyjne przy użyciu różnych narzędzi i struktur TP.

 

 

Wracając do sali plenarnej późnym popołudniem, przeszliśmy do końca dnia z eksploracją "Learning Forward" prowadzoną przez Katarinę Cars (Szwecja) i Sandera van Eekelena (Holandia). Temat: Jeśli chcemy wzrastać, rozwijać się, służyć i wnosić nasze dary do przyszłości Nowej Ery, co musimy zostawić za sobą i co jest ważne, aby kontynuować?

Janne de Bruin (Holandia) pomogła nam zintegrować ten dzień z lekkim i spontanicznym zaproszeniem do tańca! Energia była wysoka pełna życzliwości, lekkości i śmiechu.

Wieczór tego dnia także obfitował w niespodzianki. Wielka impreza dla uczczenia Alana Seale'a i wszystkiego, co pozostawił dla nas i dla Transformational Presence w ciągu ostatnich wielu lat. Kiedy wyszliśmy z sali plenarnej, powitała nas niesamowita fanfara tradycyjnej holenderskiej orkiestry dętej. Karla Wieringa w imieniu absolwentów kursów i międzynarodowej społeczności TP podarowała Alanowi wspaniała rzeźbę "Płomień", którą wyrzeźbiła z selenitu. Katarina Cars podarowała Alanowi imponującą fotoksiążkę wypełnioną wspomnieniami od absolwentów z całego świata. Wieczór trwał z większą ilością pieśni, muzyki i tańca. Dla niektórych z nas uroczystość płynęła do późnych godzin porannych!

 

 

Niedziela zabrała nas do ostatniego etapu naszej podróży. Na tym etapie kierowaliśmy się czterema pytaniami:

 • Co odkrywasz poprzez swoje eksploracje w ciągu pierwszych dwóch dni?

 • Jaka jest Twoja rola i jakie są dary, możesz wnieść do Nowej Ery?

 • W jaki sposób będziesz pielęgnować i manifestować te dary?

 • Jakie są twoje kolejne kroki?

Alan Seale rozpoczął dla nas ten dzień, dzieląc się swoimi doświadczeniami zmiany i przejścia od nauczania do mentoringu, coachingu, pisania oraz zapraszając nas do wsłuchania się  w to co dla każdego z nas jako członków społeczności Transformational Presence będzie najbardziej służące. Poprowadził nas w potężnym procesie grupowym opartym na trzech wątkach

 • Jestem...

 • Ufam...

 • Zapraszam...

Vincent Sark (Holandia) i Joanna Zawada (Polska) poprowadzili nas następnie w ostatnim ćwiczeniu – Karuzeli Głębokiego Dialogu badającej cztery tematy: Jasność, Odwaga, Współczucie i Wsparcie. Ten dialog pozwolił każdemu z nas w pełni wkroczyć w nasz własny potencjał, aby wnieść dary do Nowej Ery w Świecie i do Nowej Ery Transformującej Obecności

Nadszedł czas na naszą Ceremonię Zamknięcia. Tworząc ponownie symbol  nieskończoności, połączyliśmy się nie tylko ze sobą, ale ze wszystkimi absolwentami i wszystkimi tymi, dla których Transformująca Obecność ma znaczenie. Grupa po grupie, osoba po osobie symbolicznie wychodziliśmy w świat...

 

 

Na zakończenie prowadzący spotkanie Jo Boniszewski i Vincent Sark, z Holandii, przekazali symboliczną pałeczkę reprezentującą Global Gathering Joannie Zawadzie i Patrykowi Lange z Polski, z intencją zorganizowania kolejnego Globalnego Spotkania w 2023 roku.

 

 

Nasz kraj i polską część społeczności Transformującej Obecności reprezentowało 6 osób.